Alarm Sistemi Bursa

Alarm sistemi Bursa, giriş ve çıkış cihazları, kontrol paneli ve bunlardan oluşan kablolardan oluşan elektronik bir kurulumdur. Amaçları hırsızlık, yangın ve kötü kayıplarını en aza indirmenin yanı sıra potansiyel olarak tehlikeli bir durumdaki bina sakinlerini uyarmaktır. Bu uyarı cihazları arasında karbon monoksit dedektörleri, duman alarmları ve güvenlik sistemleri bulunur.

Tipik bir ev alarm sistemi, kapının ne zaman açıldığını tespit etmek için bir evin kapılarına yerleştirilen çeşitli cihazlardan oluşur. Sistem etkinleştirildiğinde alarm çalar. Benzer kontaklar pencerelerin üzerine veya yanlarına yerleştirilir ve camın girmesi için kırıldığında alarmı tetikler. Ev alarm sisteminin ana kısımları:

Kontrol paneli. Bu, sistemin kablolaması için ana merkezdir. Yedek bataryayı içerir ve sistem izleniyorsa telefon hatlarının bağlandığı yerdir.

Tuş takımı. Bu, genellikle sayısal bir kodun girilmesiyle sistemin kurulmasına ve kapatılmasına izin verir.

Siren . Sistem bir davetsiz misafir algıladığında tetiklenir, sistemin kurulduğu yere ve davetsiz misafirin yakalanmasının öncelikli olup olmamasına bağlı olarak izleme kurumuna bir sinyal göndererek görsel, işitsel veya sessiz olabilir.

Hareket detektörleri. Bunlar, sistem silahlı iken insan varlığından dolayı bir odadaki değişiklikleri hissetmek için kullanılır. Evcil hayvanlara özel dedektörler monte edilebilir.

Kapı ve pencere kontakları. Bahsedildiği gibi, bir kapı açıldığında veya bir pencere açıldığında veya kırıldığında bu algı ve sistem devreye girdiğinde bir alarm tetikleyecektir.

Bir alarm tetiklenirse, bir izleme şirketi ev sahibi ve ardından polis, itfaiye veya ambulans ile temas kurmaya çalışacaktır. Bu şirketler genellikle aylık ücret alırlar; Alarm sistemi Bursa bir izleme şirketi olmadan kullanılabilse de, acil bir durumda tutulması iyi bir fikirdir.

Bir alarm sistemi, sahibinin sistemi gerektiği gibi devreye almasını ve devreden çıkarmasını ve yanlış bir pozitif durum varsa alarmı devre dışı bırakmasını sağlayan oldukça basit bir şekilde kurulur. Gözetimsiz bir alarm sistemi ışık ve bir sirenle gelse de, yola çıkması durumunda polise başvurması için komşulara güvenir; Tipik olarak, sistemin izlenmesine izin vermek, böylece bir olay gerçekleştikten sonra yetkililerin zamanında temasa geçilmesini sağlamak iyi bir fikirdir.

 


Whatsapp