Alarm İzleme Merkezi ve Alarm Sistemleri Detaylı İnceleme

ALARM İZLEME MERKEZİ VE ALARM SİSTEMLERİ DETAYLI İNCELEME


Alarm sistemlerinin varlığı genel anlamda hırsızlık için caydırıcı özelliğe sahip olmakla birlikte tam anlamıyla güvenliğin sağlanması için yeterli değildir. Hırsızlık girişiminden veya evinizde çıkan bir yangından sizin ve kolluk kuvvetlerinin anında haberinin olmadığı durumlarda kayıp yaşanması kaçınılmazdır. Bu anlamda alarm izleme merkezinin varlığı çok önemlidir.


Alarm izleme merkezinin bu sistemlerde hangi durumda devreye girdiğine bakalım. Ev alarm sistemlerinde bahsedilen hırsız alarm sistemi kötü niyetli her türlü eve giriş durumu için idealdir. Kapı ve camlardaki manyetik kontak denilen ekipmanlar açıldığında ya da pır dedektör denilen ekipmanların dual olarak ısıyla birlikte oluşan hareketleri algılamasıyla alarm çalar. Bu durum, alarm merkezine alarmın çaldığı bölge bilgisiyle birlikte hırsızlık - soygun sinyali olarak düşer. Sizden alınan “alarm anında aranacak kişi” bilgisine istinaden ilgiliye bilgi verilir.

 

 

Abonenin talebi doğrultusunda alarm izleme merkezindeki görevliler evinize kolluk kuvveti yönlendirir. Kullanıcı hatası kaynaklı oluşabilecek asılsız alarmlara polis yönlendirmesinin önüne geçmek için bu uygulama yapılmaktadır. Yangın alarm sistemi ve gaz kaçağı alarm sistemi devreye girdiğinde de kullanıcı ile iletişime geçilerek itfaiye ile bağlantı kurulur. Ancak bazı durumlar vardır ki; tuş takımı ya da kumandadan panik uyarısı gönderilmesi ya da buton varsa butondan uyarı gönderilmesi, sirene müdahale olması gibi durumunda direkt kolluk kuvveti yönlendirmesi yapılır. Tatil takip sisteminde, siz evde yokken anahtar bıraktığınız kişi veya kişilerin evinize ne zaman girdiğini alarm merkezine gönderilen sinyallerle operatörlerin size bildirimleri sayesinde rahatlıkla takip edebilirsiniz. İşyeri aboneliklerinde; alarm merkezine bildirilen çalışma saatlerinin dışında işyerinde açılış olduğunda ya da bildirilen saatte alarm hala kurulmadıysa arama listesindeki kişiler IVR sistemleri ya da operatörler aracılığı ile bilgilendirilir. Bunun dışında işyeri yetkilileri; uygulama üzerinden şifre kullanan çalışanlardan kimin saat kaçta giriş- çıkış yaptığını görebilir ve belli bir sayıda sinyali raporlayabilmektedir. Ayrıca alarm merkezi düzenli aralıklarla aboneliğe ait sinyal raporlarını bildiren mail gönderimi yapmaktadır.Tüm bu sistemlerin alarm izleme merkezi ile bağlantı kurması tehlikeye anında müdahalenin varlığı için çok önemlidir. Alarm sistemiyle ilgili her türlü durumda, merak ettiğiniz ya da bir sorun yaşadığınızda muhatap bulabilmek, teknik servise ulaşabilmek ve her aradığınızda sizi yönlendiren uzman bir ekibin var olduğunu bilmek çok önemli. Siz ve değer verdiklerinizin güvenliği için; uzman operatörlerimiz 7/24 görev başındalar. Güvencem ile iletişime geçerek daha fazla bilgi alabilir, size uygun sistem için ücretsiz keşif de yaptırabilirsiniz.