Alarm Sistemlerinin Görevi, Alarm Sistemlerinin Sağladıkları

Alarm Sistemlerinin Görevi

Güvenlik sisteminin amacı genellikle yanlış anlaşılmaktadır. Bazıları bir  bursa soygun alarmı sisteminin bir suçluyu yakalaması gerektiğini düşünüyor gibi görünüyor. Gerçekten, amacı bu değil. Bazen bir tutuklamaya öncülük ederler, ancak bir güvenlik sisteminin ana rolleri aşağıdaki gibidir.

1. EV GÜVENLİK SİSTEMLERİ CAYDIRICI OLACAK ŞEKİLDE TASARLANMIŞTIR.

Asla gerçekleşmeyen bir hırsızlık istiyoruz. Bir kişinin evine veya işine bir güvenlik sisteminden daha fazla ekleyebileceği bir caydırıcılık yoktur. Bunu birçok çalışma kanıtlamıştır.  Çalışma, alarm sistemlerinin sadece ev veya iş için caydırıcı olma konusunda son derece etkili olmadığını, aynı zamanda çevreleyen alanlarda suçları bile azalttığını göstermiştir. Alarm sistemlerinin yoğunluğu arttıkça, caydırıcılık da uzar. 

2. ALARM SİSTEMLERİ, YOLCULARI BİR OLAY MEYDANA GELDİĞİ KONUSUNDA UYARIR. 

Çoğu güvenlik sistemi yüksek desibel sirene sahiptir. Bu, sadece ev veya işletme sahibine bir şeylerin olduğunu bildirmekle kalmaz, aynı zamanda davetsiz misafirin bir şeyi alarmı tetiklediğini bilmesini sağlar. Bu, yakalanma veya tutuklanma korkusu düzeyini artırır.

3. ALARM SİSTEMLERİ, CAN VE MAL RİSKİNİ AZALTIR. 

Çalışmalar, hırsızların çoğunun tipik olarak güvenlik sistemine sahip bir eve girmediğini göstermiştir. Ama yaparlarsa sadece 3 dakikadan az kalırlar. Bu, yalnızca bir şeyi alıp ayrılmak için kısa bir süre boyunca yaşamın zarar görmesini, kaybolmasını veya tehlikesini en aza indirir.

4. GÜVENLİK SİSTEMLERİ YARDIM ÇAĞIRIR. 

Biri ne olup bittiğini öğrenecek. Genelde iyi eğitimli, yeminli bir kanun uygulayıcısıdır. Gerekirse, birisi ev, iş veya alarmın tetiklendiği kişiyi kontrol edecektir. Bu her yıl hayat kurtarıyor . Belgelenmesi en kolay, izlenen duman ve ısı dedektörüne sahip bursa soygun alarmı sistemleridir .

Bazen izinsiz giriş alarmları sessizdir veya sirensizdir. Bu durumda, yakalama oranı artar. Ancak bu, alarm sisteminin ilk üç fonksiyonunun feda edildiği anlamına gelir. Caydırma, uyarı veya kayıp önleme yoktur. Ev ve işletme sahiplerinin dört işlevi de kullanması daha iyidir.

 Etiketler

Whatsapp