Bursa Hareket Sensörü Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Bir Bursa hareket detektörü saldırıları ve hırsızlık önlemek ve böylece seviyesini yükseltmek için stratejik bir yere yerleştirilmiş bir güvenlik sensörüdür 

Bursa haraket dedektörü, sensörden gelen sinyali işleyen, kontrol eden ve bilgileri kontrol paneline, güçlü LED ampullere ve muhtemelen bir dijital video kameraya gönderen bir elektronik kontrol birimi olan kızılötesi bir sensörden oluşur.

İki tür hareket algılayıcısını ayırt edebiliriz:

  • Alarmlar için
  • Aydınlatma sistemi

 

Hareket algılayıcı nasıl çalışır?

Bir dedektör belirli bir ortamda termal radyasyona tepki verecektir . Bir insan vücudu ısı verir, kızılötesi sensörler sıcaklık dalgalanmaları sırasında, örneğin bir kişinin hareket edeceği durumlarda devreye girer. Bir Bursa hareket dedektörü statik ısı farkının söz konusu olduğunda iki tepki vermez. Kızılötesi sensörün aktivasyonunu gerçekleştirmek için bir hareket olmalıdır.

Böylece, sensörün rolü istenmeyen bir varlığı tespit etmek ve sirenleri otomatik olarak tetikleyecek alarm sistemine bilgi göndererek ve tesise girmesini önlemek için aydınlatmayı açacaktır.

Bu sistem, kanıtlanmış izinsiz giriş durumunda şirket yöneticisini ve polisi uyaracak olan uzak bir sürveyansa da bağlanabilir . Davetsiz misafir kontrol ünitesi , alarm sistemi devreye alındığında hareket sensörlerinin tepki göstereceği şekilde programlanabilir.

Bazı güvenlik sistemleri, hareket algılanır algılanmaz bir güvenlik kamerası aracılığıyla olayları kaydetmek üzere ayarlanabilir . Böylece, doğrudan alarm sistemine entegre edilmiş kızılötesi varlık sensörlerinden oluşan güvenlik tesisatları bulunabilir .

Hareket dedektörlerinin avantajları

Bu güvenlik özellikleri önemli avantajlara sahiptir:

  • Bunlar , alarm sistemi için gerekli unsurlar.
  • Bursa hareket dedektörü temsil soyguna karşı etkili caydırıcı uyarı sirenler acil aydınlatma dahil ve tetikleme vb
  • Haraket dedektörü enerji tasarrufu elde eder ışığı otomatik kısa bir süre sonra kapanır
  • Sağlık için güvenlidirler çünkü radyasyon yaymazlar
  • Otomatik karanlık alanları aydınlatarak iş kazaları önlemek ; merdiven boşluğu ve koridorlar aralarına yerleştirilerek güvenlik sağlayabilirler.
  • Çok rahatlar çünkü çalışanların bir anahtar bulmak için karanlıkta uğraşmalarını engelliyorlar
  • Kameralara bağlandığında, bazı sensörler sürekli kayıt yapmak yerine hareket algılanırken kaydetmeye ve sabit sürücüdeki depolama alanından tasarruf edebilir

 

 


Whatsapp