BURSA YANGIN ALARMI NEDEN KULLANMALIYIZ?

BURSA YANGIN ALARMI NEDEN KULLANMALIYIZ?

                Bursa yangın alarmı, bir binaya veya bir alana monte edilen bağımsız bir cihaz veya komple bir cihaz ağıdır ve bu bina veya alanda yangın çıkması hakkında sesli ve / veya gözle görülür bir uyarı verir. Bir yangın alarm sistemi otomatik, yarı otomatik veya manuel olabilir. Yangın alarm sistemleri binalarda, endüstriyel tesislerde, marketlerde, ofislerde, yaşam alanlarında, ortak alanlarda ve bazı ulaşım türlerinde zorunludur.

 

                Bursa yangın alarmı genellikle, sesli ve / veya görünür, mekanik veya elektriksel sinyaller veya istihbarat olup yangın söndürme, acil durum hizmetleri ve bir binadan veya etkilenen bir bölgeden tahliye gibi acil durum eylemleri gerektiren bir yangın olayı anlamına gelir.

 

Lokasyona, lokasyonun sakinlerine, gürültü ortamına, yasal gerekliliklere ve tercihlere bağlı olarak birçok farklı türde yangın alarmları ve kombinasyonları vardır. Tek tek veya kombinasyon halinde kullanılan türler:

 

Bell veya gong - manuel veya elektrikli

Siren

Hooter

Acil sesli alarm iletişim sistemleri

Yanıp sönen veya döner uyarı lambaları  

 

Bir yangın alarm sistemi üç ana aşamadan oluşur:

 

  • Algılama - manuel alev veya duman görüşte ve yanma kokusunda veya otomatik ısı veya duman dedektörleri. Otomatik algılama ile yanlış alarm şansı var
  • Sinyal başlatma - manuel zili elektrikli veya manuel olarak çekin veya itin, yarı otomatik manuel onay gerektiren bir sistem paneli aracılığıyla veya otomatik yanlış alarm şansı vardır
  • Yolcu bildirimi - manuel, yarı otomatik(otomatik algılama, manuel onay ve bildirim veya otomatik yanlış alarm olasılığı vardır

Bazı yangın alarmları otomatik yangın söndürme sistemleri ile birleştirilmiştir, bu nedenle yolcu bildirimi ve tahliye uyarı sinyali olarak çalışır.

 

Günümüzde artık bursa yangın alarmına ihtiyacağımız olduğunu unutmamalıyız. Can ve mal güvenliğimiz bu açıdan oldukça önemlidir. Her birimiz sevdiğimiz maddi ürünleri ve sevdiğimiz insanları korumak isteriz. Bu yüzden önce bazı konularda önlem alamız gerekmektedir. Sizlerde yangın alarmı hizmeti almak istiyorsanız hemen bize ulaşın.


Whatsapp