Ev Alarm İzleme Sistemlerinin Çalışma Prensipleri

7/24 profesyonel alarm sistemi bursa izleme, ev güvenliğinde bir başlık özelliğidir. Bu tam olarak ne anlama geliyor ve nasıl çalışıyor? Evde alarm izleme yapan çağrı merkezleri, evinizi ve ailenizi korumaya nasıl yardımcı olduklarını ve hangi izlenen alarm sisteminin sizin için doğru olduğuna nasıl karar vereceğinizi öğrenin.

Alarm izleme temelleri

Başlamak için, ev güvenlik endüstrisi dışında yaygın olarak kullanılmayan birkaç terimi netleştirelim.

  • İzlenen ev güvenlik sistemleri, her alarm sistemi bursa çaldığında 7/24 personel izleme merkezini uyarır. Bir alarm sırasında, izleme tesisinde bulunan operatörler önce ev sahibiyle iletişime geçerler ve tehlike altındalarsa veya kullanılamıyorlarsa, bölgenizdeki acil servislerle irtibata geçerler.
  • Bu diğer önde gelen ev güvenlik sistemleri ve ürünleri türü genellikle DIY (kendin yap) ya da kendi kendini izleyen sistemler olarak adlandırılır. DIY ev güvenliğinin ya kendi kendine kurulmuş ya da kendi kendini izleyen sistemlere atıfta bulunabileceğini unutmayın. 
  • Alarm izleme merkezlerinde bazen ev güvenlik sağlayıcılarının şirket içi çalışanları görevlendirilir. Bazen, güvenlik şirketleri, kişisel tıbbi alarmları yapanlar ve benzer cihazların üreticileri tarafından taşeronluk yapan üçüncü taraf şirketleridir .

En iyi izlenen ev alarm sistemleri

Ev alarm sistemi bursa izleme, izleme merkezi teknisyenlerine ev cihazlarınıza ayrım gözetmeksizin izin vererek gizliliğinizi ihlal etmez. Bunun yerine, izleme merkezlerindeki operatörler, ev içi sensör ve dedektörleriniz tarafından bildirilen uyarılar veya bildirimler şeklinde bilgi alır. Yalnızca bir harekete geçirme ifadesi aldığında, yani evinizdeki bir alarm etkinleştirilmişse bilgi alırlar.

Operatörler için mevcut olan bilgiler, ev güvenlik sisteminizin bileşenlerine ve abone olduğunuz izleme hizmetinin türüne bağlıdır. Örneğin, çevresel izlemeye sahip sağlam bir sistem ve birçok çevre birimi ( duman alarmı , hareket dedektörü , cam kırılma sensörü , su kaçağı sensörü vb.), İzleme merkezlerine sinyal göndermek için daha fazla fırsat verir. 

Genel olarak, izlenen alarm sistemleri yapmak değil erişimi veya güvenlik kameraları izle. Ev güvenlik sisteminize entegre bir güvenlik kamerası veya video kapı zili varsa, siz ve operatör hareket uyarıları veya etkinlik algılama gibi akıllı uyarılar alabilir, ancak izleme merkezi video beslemesinin kendisini göremez.