ALARM MERKEZİ

Evine, işyerinize mükemmel donanıma sahip alarm sistemi kuruyoruz. 

Alarm sistemlerimizde, Dünyanın en önde gelen markaları kullanılmaktadır. http://www.ebs.pl/en 

Alarm Sisteminizi 7/24 emniyet birimleriyle irtibatlı, profesyonel ekiplerimizle izliyor ve değerlendiriyoruz. 

Sistem nasıl çalışır?

Alarm Haber Alma Merkezi mekanda kurulu olan alarm sistemlerinden gelen hırsızlık, soygun, yangın, su baskını gibi risk olusturan alarmlar ve arızaları alarm sisteminin telefon hattı üzerinden merkezdeki alıcılara adresli olarak bilgi gönderilmesi esasına göre çalışır.
Alarm Haber Alma Merkezi'nde bulunan alıcılar, alınan alarm ve arızaları öncelik sırasına göre bilgisayar ekranlarına aktarır. Alarmın geldiği yer ile ilgili tüm iletişim detayları otomatik olarak operatörlerin önündeki ekrana gelir. Alarm Haberalma Merkezi, gelen alarmın senaryosuna göre, önceden belirlenmiş olan işlemleri gerçeklestirir.
Gerekli durumlarda polis merkezine bağlı özel telefon hattı üzerinden çift yönlü ses kaydı altında kolluk kuvvetleri, itfaiye, ambulans birimleri ve ilgili kişiler alarm gelen mekana yönlendirilir.

 

Neden Alarm Haber Alma Merkezi?


Çünkü Kontrol Alarm Haber Alma Merkezi işyerinizi, evinizi alarm sisteminiz sayesinde 24 saat 365 gün kesintisiz denetler. Size de aynı zamanda 'Otokontrol' imkanı sağlar.

İçişleri Bakanlığı 20/06/2001 tarih ve B.05.1.EGM.0.11.03.04/2038 sayı ile İl Valiliklerine gönderdiği genelge, ülke genelinde Emniyet Güçlerine irtibatlanmış alarm sistemlerinin iptal edilmesini ve aynı genelge çerçevesinde 'Alarm Haberalma Merkezi Kurma ve İşletme Yeterlilik Belgesi' almış firmalara irtibatlandırılmasını istemektedir. Bu şekilde doğrudan olayın içinde olan yılda 9000 hatalı alarma müdahale etmek zorunda kalan Emniyet Güçleri bu yükten kurtulacak, kendilerine ulaşan 'doğrulanmış' bilgiye müdahale edecektir. Bu sistem aynı zamanda Avrupa ve Amerika'da uygulanan sistemdir. Konunun sigortacılık sistemi ve çıkarılan Avrupa Birliği Uyum yasaları ile ilişkisi vardır. Gelişen teknoloji nedeni ile kullandığınız cihaz ve araçları değiştirdiğiniz gibi alarm sisteminizi'de yenilemiş olabilirsiniz. Bu sistem değişikliğinden sonra yıllarca hiçbir değişiklik yapmadan korumanızı sağlayabilirsiniz. Çalıştığınız Alarm Haber Alma Merkezin' den memnun olmazsanız dilediğinizde bir başka firmayla çalışabilirsiniz. Mevcut alarm sisteminizin revizyonu yapılarak yeni sisteme bağlantısı yapılabilir. Bir başkafirmaya aboneliğiniz varsa firmamızı tercih etmeniz için çok nedeniniz olacaktır. Emobilgrup, 5188 Sayılı yasa kapsamında alarm merkezi kurma ve işletme yetki belgesine sahiptir. Verdiğimiz hizmet ve firmamızın teknik alt yapısı uluslararası standarttadır.


Biz biliyoruz ki kapı, kilit, kasanızdan sonra herşeyinizi alarm sistemine ve Alarm Haber Alma Merkezi' ne emanet ediyorsunuz. Bunun farkında olarak çok çalışıyoruz.

 

5 Fonksiyonlu Güvenli Yaşam Paketi

Soygun

Evinize izinsiz bir giriş olduğunda öncelikle alarm sistemi devreye girerek ışıklı ve sesli uyarı sirenleri çevreyi uyarır. Çıkardıkları 108 desibellik ses ile çevreyi uyaran siren sistemi, aynı zamanda büyük bir caydırıcı özellik taşımaktadırlar. Sirenler ile aynı anda, Güvencem Alarm Gözlem İstasyonuna ulaşan sinyaller Güvencem Operatörleri tarafından değerlendirilerek size ve polise durum rapor edilir. Böylece Güvencem korumasındaki bölgeye hızlı müdahale edilmesini sağlanır.

Mekanınızda olduğunuz bir anda yaşayacağınız bir panik veya tehlike durumunda, alarm sisteminiz kurulu olmasa bile, şifre paneli veya uzaktan kamera üzerinde bulunan "Panik" butonuna basarak, durumu Güvencem Alarm Gözlem İstasyonu'na bildirebilirsiniz. Hemen Emniyet Güçlerini arayan Güvencem Operatörleri en kısa sürede yardımınıza gelinmesini sağlar.

Yangın 

Güvenlik paketinize dahil edeceğiniz ısı/duman dedektörü ile, oluşabilecek bir yangın durumunun Güvencem Alarm Gözlem İstasyonu'na ulaşmasıyla, sizi ve itfaiyeyi bilgilendirmesini sağlayabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki en doğru yangın algılama sistemi sürekli kontrol edilendir. Dedektörlerdeki oluşabilecek tüm arızalar ve sistemsel hatalar alarm merkezimiz tarafından izlenmektedir. Ayrıca kontrol paneliniz üzerinde bulunan "itfaiye" butonu, sisteminizde bir ısı/duman dedektörünüz olmasa bile bir yangın durumunda basıp, Güvencem Alarm Gözlem İstasyonu’na yangın sinyali göndermenize olanak sağlar.

Gaz Kaçağı 

Güvenlik paketine ekleyeceğiniz gaz dedektörleri ile karbonmonoksit, doğal gaz ve LPG kaçaklarına karşı önlem alabilirsiniz. Sisteminizden gelen bir gaz kaçağı ve karbonmonoksit artışı sinyali durumunda, Güvencem Operatörleri sizi ve acil ekipleri arayarak, mekanınıza hızla müdahale edilmesini sağlar.

Sağlık Alarmı

Acil bir sağlık durumu ile karşılaştığınız zaman şifre paneliniz üzerinde bulunan "ambulans" butonuna veya uzaktan kumandadaki “acil“ butonuna basarak Güvencem Alarm Gözlem İstasyonu’na sinyal gönderebilirsiniz. Güvencem operatörleri sizi ve ambulansı arayarak, 112 ekiplerince olay yerine hızla müdahale edilmesini sağlar.

Panik Durumu 

Mekanınızda olduğunuz bir anda yaşayacağınız bir panik veya tehlike durumunda, alarm sisteminiz kurulu olmasa bile, şifre paneli veya uzaktan kamera üzerinde bulunan "Panik" butonuna basarak, durumu Güvencem Alarm Gözlem İstasyonu'na bildirebilirsiniz. Hemen Emniyet Güçlerini arayan Güvencem Operatörleri en kısa sürede yardımınıza gelinmesini sağlar.

EV ALARMI GÜVENCEM GÜVENLIK ÇEMBERINDE NELER VAR?

  • Evinize özel hazırlanmış alarm sistemi
  • 7/24 Güvencem aboneliği
  • Soygun, Yangın, Gaz kaçağı, Su baskını, Sağlık alarmı durumlarına karşı esnek tasarım
  • Tatil durumlarında özel takip
  • Aboneye web üzerinden on-line erişim kolaylığı