Duman Dedektörü ve Yangın Alarm Sistemlerinin Kullanım Alanları

Hayatın her anında güvencede hissetmek !

Geçtiğimiz günlerde Sanayi Bölgesi’ nde meydana gelen yangının, felakete dönüşmesinin alarm sistemi ile önlendiği haberinin üzerine, alarm sistemlerinin sadece hırsızlık vakaları için değil, su baskını, gasp, acil durum, bakıcı şiddeti gibi ailemizin ve işyerlerimizin güvenliğini tam olarak sağlaması konusundaki önemi tekrar gündeme gelmiştir.

İstanbul İtfaiye Daire Başkanlığı’ nın verilerine göre; ülkemizde yılda ortalama 20.000 yangın gerçekleşmektedir. Her geçen yıl yangın sayısının % 10 seviyesinde artış gösterdiği istatistikler sonucu tespit edilmiştir.

Bu yangınların yaklaşık % 24’ ü elektrik kontaklarından meydana gelmektedir. Yapılarda kullanılan malzemelerin yangına dayanıklı olmaması her yıl önemli derecede mal ve daha önemlisi can kaybına neden olmaktadır.

Bu sebeple; yangına dayanıklı bina yapımı kadar, daha az maliyetli yangın alarm sistemlerinin önemi, kendimizin ve sevdiklerimizin can ve mal güvenliği için azımsanmayacak kadar fazladır.

Olası yangın durumlarında, ev ve işyerinizi korumak için; alarm sisteminize entegre edilecek duman dedektörleri ya da yangın sistemleri ile maliyeti düşük, basit bir önlem alarak; kendinizin, çalışanlarınızın ve sevdiklerinizin dumandan zehirlenmelerinin / hayatlarını kaybetmelerinin önüne geçmiş olursunuz.

Duman dedektörleri yangın sırasında oluşan duman ve ısı farkını algıladığından, 7/24 hizmet vermekte olduğumuz Güvencem Alarm Merkezimizdeki operatörlerimiz  tarafından değerlendirilerek, sisteme kayıtlı olan kişileri durumdan haberdar ediyor. Sisteme kayıtlı olan kişilere ulaşılamaması durumunda ise olası can ve mal kaybının önüne geçmek, sizlerin güvenliğinizi sağlamak amacı ile vakit kaybetmeden ilgili kolluk güçlerine ulaşarak size hizmet vermekteyiz.


Whatsapp