İşyeri Güvenlik Sistemlerinin İşletmelere Faydaları

Güvencem Alarm Haber Alma Merkezi işyerinizde kurulu olan işyeri alarm güvenlik sistemlerinden gelen hırsızlık, soygun, yangın, su baskını, sağlık çağrısı ve panik durumu gibi risk oluşturan alarmlar ve arızaları işyeri alarm güvenlik sisteminin telefon hattı üzerinden merkezdeki alıcılara adresli olarak bilgi gönderilmesi esasına göre çalışır.

İşyeri alarm güvenlik sistemine sahip işyerlerinde alarmın geldiği yer ile ilgili tüm iletişim detayları otomatik olarak operatörlerin önündeki ekrana gelir.

Güvencem İş yeri alarm sistemi sayesinde iş yerinizi sadece hırsızlara karşı korumakla kalmayacak, otomatik yaptığı açılış kapanış kontrolleri ve raporlamaları sayesinde iş yerinizdeki açılış-kapanış saatlerinizi kontrol ve takip edebileceksiniz. İş yerinizde çalışanlar dahil herkes sadece istediğiniz saatlerde iş yerine girebileceklerdir. Aksi durumlarda size Güvencem alarm haber alma merkezi tarafından rapor edilir bu sayede kontrol ve güvenlik sizinle olur.

İşyeri alarm sistemleri işyerinizin 7/24 güvenliğini sağlayacak şekilde hazırlanmaktadır. Firmamızla iletişime geçmiş olduğunuz takdirde sizlere bu noktada bütün gerekli desteği uzman teknik ekibimiz eksiksiz bir şekilde sunmaktadır.

Android ve İos uygulamamızla her yerden alarm sisteminizin sinyal takibini yapabildiğiniz gibi alarm kurma-kapama işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

İşyeri Hırsız Alarmı

İş yerlerinde yaşanan, özellikle elektronik eşyalara, belgelere ve kasalara ve yönelik hırsızlık olaylarından korunmak için çelik kapıya, kepenge ve amatör güvenlik alarm sistemlerine güvenmek zorunda değilsiniz. İş yerinizde tam güvene sahip olmak için güvencem alarm haber alma merkezi ile iletişime geçmeniz ya da web sitemiz üzerinden ücretsiz keşif formunu doldurmanız yeterlidir. İşyerinize kurulacak olan hırsızlık alarm sistemi sayesinde işyerinizin güvenliği tam olarak yerine getirilecektir.

İşyerinize izinsiz bir giriş olduğunda öncelikle hırsız alarm sistemi devreye girerek ışıklı ve sesli uyarı sirenleri çevreyi uyarır. Çıkardıkları 108 desibellik ses ile çevreyi uyaran hırsız alarm siren sistemi, aynı zamanda büyük bir caydırıcı özellik taşımaktadırlar. Sirenler ile aynı anda, Güvencem Alarm Merkezine ulaşan sinyaller Güvencem Operatörleri tarafından değerlendirilerek size ve gerekli olduğu durumlarda emniyete rapor edilir. Böylece Güvencem korumasındaki bölgeye hızlı müdahale edilmesi sağlanır.

Güvencem Alarm  Merkezi  evinizi hırsız alarm sisteminiz sayesinde 24 saat 365 gün kesintisiz denetler. Size de aynı zamanda 'Otokontrol' imkanı sağlar.

Yangın Alarm 

Güvenlik paketinize dahil edeceğiniz ısı/duman dedektörü ile, oluşabilecek bir yangın durumunun Güvencem Alarm Gözlem İstasyonu'na ulaşmasıyla, sizi ve itfaiyeyi bilgilendirmesini sağlayabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki en doğru yangın algılama sistemi sürekli kontrol edilendir. Dedektörlerdeki oluşabilecek tüm arızalar ve sistemsel hatalar alarm merkezimiz tarafından izlenmektedir. Ayrıca kontrol paneliniz üzerinde bulunan "itfaiye" butonu, sisteminizde bir ısı/duman dedektörünüz olmasa bile bir yangın durumunda basıp, Güvencem Alarm Gözlem İstasyonu’na yangın sinyali göndermenize olanak sağlar.

Gaz Kaçağı 

Güvenlik paketine ekleyeceğiniz gaz dedektörleri ile karbon monoksit, doğal gaz ve LPG kaçaklarına karşı önlem alabilirsiniz. Sisteminizden gelen bir gaz kaçağı ve karbon monoksit artışı sinyali durumunda, Güvencem Operatörleri sizi ve acil ekipleri arayarak, mekânınıza hızla müdahale edilmesini sağlar.

Sağlık Alarmı

Acil bir sağlık durumu ile karşılaştığınız zaman şifre paneliniz üzerinde bulunan "ambulans" butonuna veya uzaktan kumandadaki “acil“ butonuna basarak Güvencem Alarm Gözlem İstasyonu’na sinyal gönderebilirsiniz. Güvencem operatörleri sizi ve ambulansı arayarak, 112 ekiplerince olay yerine hızla müdahale edilmesini sağlar.

Panik Durumu 

Mekânınızda olduğunuz bir anda yaşayacağınız bir panik veya tehlike durumunda, alarm sisteminiz kurulu olmasa bile, şifre paneli veya uzaktan kamera üzerinde bulunan "Panik" butonuna basarak, durumu Güvencem Alarm Gözlem İstasyonu'na bildirebilirsiniz. Hemen Emniyet Güçlerini arayan Güvencem Operatörleri en kısa sürede yardımınıza gelinmesini sağlar.