TEMASSIZ KIZILÖTESİ ATEŞ ÖLÇER

Kızılötesi ateş ölçer 5-10 cm mesafeden temassız olarak sıcaklık ölçmek için özel olarak tasarlanmıştır. Optik cihaz dedektör üzerinde toplanan kızılötesi enerjiyi algılayabilir ve elektronik parçalar bu bilgiyi gösterge ekranında gösterilen sıcaklık okumasına dönüştürmektedir.

TEMASSIZ KIZILÖTESİ ATEŞ ÖLÇER

ÇALIŞMA PRENSİBİ

Kızılötesi ateş ölçer  5-10 cm mesafeden temassız olarak  sıcaklık ölçmek için özel olarak tasarlanmıştır. Optik cihaz dedektör üzerinde toplanan kızılötesi enerjiyi algılayabilir ve elektronik parçalar bu bilgiyi gösterge ekranında gösterilen sıcaklık okumasına dönüştürmektedir.

Güvencem olarak, bütçenize uygun kaliteli ürünleri sizlere sunuyoruz.

Talepleriniz için direkt olarak info@guvencem.com mail adresimizden ya da 444 1 007 telefon hattımızı arayarak genel özellik ve fiyat bilgisi talep edebilirsiniz.

Temassız kızılötesi ateş ölçer, Basit ve hijyenik kullanım, hızlı ve doğru ölçüm yapma avantajlarına sahiptir. Sıcaklığı, dedektörün hedef yüzeye doğru tutulmasını takiben 1 saniye içerisinde hassas biçimde ölçebilmektedir.

Temassız Kızılötesi Ateş ölçer Özellikleri

  • Beyaz arka ışık
  • Celcius / Fahrenheit seçeneği
  • Batarya kapasitesinin dinamik gösterimi
  • Düşük voltaj göstergesi
  • Gösterge ekranı
  • Üst ve alt sıcaklık limitleri için sesli alarm

Temassız Kızılötesi Ateş ölçer Temizlik ve  Bakımı

Temassız ateş ölçer tekrar tekrar kullanılabilen hassas bir cihazdır bu nedenle temizlik ve bakımına dikkat edin. Özellikle de lensini temiz tutun aksi halde hassasiyeti etkilenebilir.

Şase temizliği: Şaseyi pamuk sünger veya yumuşak bir bezle ve tıbbi alkol veya temiz su ile temizleyin.

 Lens temizliği: Üzerine düşmüş olabilecek parçacıkları temiz basınçlı hava ile üfleyin. Yüzeyini nemli pamuklu bez ile silin. Pamuklu bez tıbbi alkol veya temiz su ile nemlendirilmelidir.

Bataryayı çıkarmak için batarya kapağını açın. Yeni bir 9V 6F22 batarya yerleştirin ve bataryayı doğru yerleştirdiğinizden emin olun.