Tüm Detaylarıyla Ev Alarm Sistemleri

Güvencem Alarm Haber Alma Merkezi mekânda kurulu olan ev güvenlik sistemlerinden gelen hırsızlık, soygun, yangın, su baskını, gaz kaçağı,sağlık çağrısı ve panik durumu gibi risk oluşturan alarmlar ve arızaları ev güvenlik sisteminin telefon hattı üzerinden merkezdeki alıcılara adresli olarak bilgi gönderilmesi esasına göre çalışır.

Ev güvenlik sistemine sahip mekânlarda alarmın geldiği yer ile ilgili tüm iletişim detayları otomatik olarak operatörlerin önündeki ekrana gelir.

Hırsız Alarm

Evinize izinsiz bir giriş olduğunda öncelikle hırsız alarm sistemi devreye girerek ışıklı ve sesli uyarı sirenleri çevreyi uyarır. Çıkardıkları 108 desibellik ses ile çevreyi uyaran siren sistemi, aynı zamanda büyük bir caydırıcı özellik taşımaktadırlar. Sirenler ile aynı anda, Güvencem Alarm Gözlem İstasyonuna ulaşan sinyaller Güvencem Operatörleri tarafından değerlendirilerek size veya gerekli gördüğü durumlarda polise durum rapor edilir.

Yangın Alarm 

Güvenlik paketinize dahil edeceğiniz ısı/duman dedektörü ile, oluşabilecek bir yangın durumunun Güvencem Alarm Gözlem İstasyonu'na ulaşmasıyla, sizi ve itfaiyeyi bilgilendirmesini sağlayabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki en doğru yangın algılama sistemi sürekli kontrol edilendir. Dedektörlerdeki oluşabilecek tüm arızalar ve sistemsel hatalar alarm merkezimiz tarafından izlenmektedir. Ayrıca kontrol paneliniz üzerinde bulunan "itfaiye" butonu, sisteminizde bir ısı/duman dedektörünüz olmasa bile bir yangın durumunda basıp, Güvencem Alarm Gözlem İstasyonu’na yangın sinyali göndermenize olanak sağlar.

Gaz Kaçağı 

Güvenlik paketine ekleyeceğiniz gaz dedektörleri ile karbon monoksit, doğal gaz ve LPG kaçaklarına karşı önlem alabilirsiniz. Sisteminizden gelen bir gaz kaçağı ve karbon monoksit artışı sinyali durumunda, Güvencem Operatörleri sizi ve acil ekipleri arayarak, mekânınıza hızla müdahale edilmesini sağlar.

Sağlık Alarmı

Acil bir sağlık durumu ile karşılaştığınız zaman şifre paneliniz üzerinde bulunan "ambulans" butonuna veya uzaktan kumandadaki “acil“ butonuna basarak Güvencem Alarm Gözlem İstasyonu’na sinyal gönderebilirsiniz. Güvencem operatörleri sizi ve ambulansı arayarak, 112 ekiplerince olay yerine hızla müdahale edilmesini sağlar.

Panik Durumu 

Mekânınızda olduğunuz bir anda yaşayacağınız bir panik veya tehlike durumunda, alarm sisteminiz kurulu olmasa bile, şifre paneli veya uzaktan kamera üzerinde bulunan "Panik" butonuna basarak, durumu Güvencem Alarm Gözlem İstasyonu'na bildirebilirsiniz. Hemen Emniyet Güçlerini arayan Güvencem Operatörleri en kısa sürede yardımınıza gelinmesini sağlar.

Tercih Ettiğiniz Alarm Sistemi Bilinen Bir Marka ve Kaliteli Olmalıdır

Tüm detaylarıyla ev alarm sistemleri incelendiği zaman alarm sistemlerinin son derece kaliteli ve profesyonel olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Güvencem Alarm Merkezi olarak sizlere sunmuş olduğumuz alarm sistemleri sadece ülkemizde değil aynı zamanda dünya genelinde tanınmakta olan alarm sistemleri markaları arasındadır. Bu yüzden tercih etmiş olduğunuz alarm sisteminden yana sorun yaşamazsınız ve çok rahat bir şekilde evinizi emanet edebilirsiniz. Aynı zamanda 7/24 teknik destek olduğu için ne zaman sorun yaşarsanız yaşayın buna çözüm oluşturabilirsiniz.

Evinizin Bütün Giriş Noktalarını Tespit Edin

Bazı evlerde birden fazla giriş noktası ve tehlikeli noktalar bulunmaktadır. Bu evrede alarm sistemi alma yoluna gittiğiniz zaman ev alarm sistemlerinde giriş noktası bakımından hangi noktalara konulacağına dikkat etmelisiniz. Bunun için evinizde bir keşif çalışması yapılabilir. Ücretsiz keşif için web sitesimiz üzerinden formu doldurmanız yeterlidir.