Video Gözetim Kamera Sistemlerinin Tüm Detayları

Güvenlik kamerasının kilit unsurlarından biri olan video gözetim kamerası

Bir güvenlik bursa kamera sistemi mutlaka tek başına kullanılmaz. Aslında, diğer kameralar, kablolu bir ağ, güç kaynağı kutuları, bir sabitleme sistemi, bir kaydedici, çeşitli monitörler, vb. Dahil daha kapsamlı bir video gözetim sisteminin bir parçası olabilir.

Geniş bir alanı izlemesi gereken şirketler veya bireyler için bir güvenlik kiti videonun kapsadığı alanı artırmanıza veya birkaç erişim noktasını korumanıza izin verebilir. Bir kit genellikle birkaç video gözetim kamerası, bir kaydedici, bir veya daha fazla kontrol monitörü, kolay kurulum için vidalar ve montaj dirsekleri, bir internet kablosu ve bir güç kablosu ve bazen uzaktan kumanda veya fare.

Bir video gözetim kamerası, bursa kamera sistemi ağının bir parçası da olabilir. Bu durumda, kamera dışa, kapıya ve bursa kamera sistemi yanına veya kapının önüne sabitlenir. Burada, kamera , sesli diyalog ile birlikte içeri girmelerine izin vermeden önce ziyaretçileri tanımlamanızı sağlar. Bazı şirketler ofislerine erişimi kontrol etmek için benzer sistemlere sahiptir. Bu nedenle, video gözetim kamerası girişe veya rozet okuma alanına yerleştirilebilir.

Bir güvenlik bursa kamera sistemi, alarm gibi diğer ekipmanlarla da ilişkilendirilebilir. Bu durumda, kamera hareket dedektörü Bir izinsiz giriş tespit ettiğinde alarm devreye girerek, davetsiz misafirleri uçurmaya ve şirketin güvenlik görevlilerini uyarmaya teşvik eder. Bağlı bir kamerayla, yerel alarm sinyalini akıllı telefonunuzdaki (ve isterseniz sevdiklerinizin) bir bildirimi ile ilişkilendirirsiniz. Hızlı tepki verme şansınız bu sayede on kat artar.

Bağlı bir video gözetim kamerası olması durumunda, cihazınız aynı zamanda ev veya ofisleri etkileyen bir ev otomasyon sisteminin bir parçası olabilir. İzinsiz giriş durumunda, ev otomasyon sistemi, örneğin alarmı etkinleştirebilir, ışıkları açabilir ve polis veya güvenlik servisinin zamanında gelmesini kolaylaştırmak için erişim yollarının kilidini açabilir.

Aşağıda kamera için gerekli olan bir kaç fikir vereceğiz güvenlik kamera alımında bunlara dikkat etmeniz de fayda var.

Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Video gözetim kamerasının kullanım kolaylığı: dışlama bölgelerinin ayarlanması, bağlı bir gözetim kamerası durumunda uygulamanın kullanılması, vb.

Kameraya entegre seçenekler: hareket dedektörü, ses alarmı, yüz tanıma , spot ışığı, motor, insanları / hayvanları / araçları, vb.

Hareket algılayıcısının kapsama alanı: Kameranızda bulunuyorsa, algılayıcının aralığını ve hassasiyetini kontrol edin.

Video depolama: Bazı güvenlik kameraları görüntüleri bir bulutta, diğerleri yerel bir sunucuda, bir SD kartta depolar.