Güvencem – Bursa Ev İş Yeri Alarm Sistemleri

Bize Ulaşın 0224 271 43 43

İlk Yardım Eğitiminde
Kullanılan Temel Ekipmanlar

Acil durumlarda hayat kurtaran yardım tekniklerini öğrenmek için
geliştirilmiş pratik uygulamalı ilk yardım eğitim araçları ile bilginizi artırın.

İlk Yardım Eğitim Araçları

Eğitim Mankenleri

İlk yardım eğitiminde kullanılan en iyi araçlardan biri eğitim mankenleridir. İlk yardım eğitiminde pratik uygulamalar çok önemlidir. Gerçek hayatta karşılaşacağımız, ilk yardım gerektiren durumlara karşı hazırlıklı olmak önemlidir. 

Tam boy, yarım boy, yetişkin ve bebek boyutlarında farklı çeşitleri bulunan ilk yardım eğitim mankenleri, ideal ve interaktif eğitimler için tasarlanmıştır. Acil durumlarda doğru müdahaleyi öğrenmek isteyen kişiler için gerçek hayata en yakın ilk yardım deneyimi sunar. 

CPR(Kalp masajı) ve suni teneffüs gibi hayat kurtarıcı uygulamaların pratiklerinde, ilk yardım mankenlerinin önemi büyüktür.

İlk yardım eğitim mankenleri, gerçek insan anatomisine uygun olarak tasarlanmıştır. Doğru göğüs basıncı ve solunum tekniklerini öğrenmek için kullanılır. Mankenlerde bulunan özel sensörler sayesinde, yapılan işlemin doğruluğu kolayca değerlendirilir. Yanlış uygulama yapıldığında, kişinin kendini geliştirme şansı vardır. Böylece gerçek hayatta karşılaşılan, ilk yardım gerektiren durumda, doğru uygulama yapılması sağlanır. 

Acil durumlara hazırlıklı ve yetkin bireylerin yetişmesinde çok önemli bir yeri olan ilk yardım eğitimlerinde kullanılan eğitim mankenleri sayesinde, hayat kurtarma becerilerini kazanmak mümkündür.