Güvencem – Bursa Ev İş Yeri Alarm Sistemleri

Bize Ulaşın 0224 271 43 43

Yangın Güvenliği Eğitimi
İçin En İyi Çözümler

Yangın anında doğru müdahale teknikleri ile
hayatta kalın, yangın eğitim araçları ile bilginizi artırın

Yangın Eğitim Araçları

Duman Jeneratörleri

LION marka duman jeneratörleri, yangın ve acil durum eğitimleri için kullanılır. 

Bataryalı, taşınabilir ve daimi elektrikli çalışan modelleri bulunan LION duman jeneratörleri, farklı eğitim ortamlarına ve ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunar.  Metal kasa içine montajlı olan bu duman jeneratörleri, dayanıklı yapıları sayesinde en zorlu eğitim ihtiyaçlarını karşılar ve uzun süreli kullanım için idealdir.

LION duman jeneratörleri, kablolu ve kablosuz olarak uzaktan kumanda edilme özelliği ile gerçekçi eğitim imkanı sağlar. Kullanıcılar, eğitim ortamını daha etkin bir şekilde kontrol edebilir ve eğitimde maksimum esneklik sağlanır. 

Arama kurtarma, havalandırma veya ilk yangın müdahale egzersizlerini nerede yapıyor olursanız olun, LION duman jeneratörleri eğitim tamamlanana kadar duman tedariği sağlar. Bu sayede gerçek yangın durumunda karşılaşılabilecek koşullara daha iyi hazırlanılması sağlanır. Jeneratörler içinde duman üretimini sağlayan duman likitleri LION markasının kendi üretimi olup MSDS raporuna sahiptir. 

Duman jeneratörleri, yangın eğitiminde kullanılan etkili bir araçtır.

Yangın Söndürme Eğitim Setleri

LION BullsEye eğitim seti, yangın söndürme eğitimlerinde bir devrim niteliğinde ve kullanıcılara maksimum güvenlik imkanı sunan, bu alandaki en kaliteli ve geliştirilmiş portatif eğitim aracıdır. 

LION BullsEye seti, portatif olmasıyla dikkat çekiyor. Alanında en gelişmiş teknolojileri barındıran bu yangın söndürme eğitim seti, gerçek yangın senaryolarını simüle edebilme kapasitesine sahiptir. Entegre ses efektleri ve opsiyonel olarak sunulan kablolu veya kablosuz bağlantı seçenekleri ile donatılmış duman jeneratörleri, katılımcılara gerçek bir yangına müdahale ettikleri hissini verir.

Infrared teknolojisi ile geliştirilmiş BullsEye eğitim seti, etkileşimli lazer söndürücüleri ile donatılmıştır. Bu sayede farklı kilogram ve çeşitlerde tüplerin anlatımı kolaylaşır, farklı çeşitlerdeki yangın söndürme tüplerinin kullanımlarını simüle edilir, eğitim daha interaktif ve anlaşılır hale gelir.

BullsEye setinin diğer önemli özelliklerinden biri ise, suya duyarlı modellerinin bulunmasıdır. 

Yangın söndürme eğitimlerinde kullanılan BullsEye söndürme eğitim seti, her türlü kurum için önemli bir eğitim aracıdır. Gerçekçi ve etkileşimli bir eğitim deneyimi sunar.

Kurtarma Tatbikat Mankenleri

LION kurtarma mankenleri, acil durum ve kurtarma eğitimleri için tasarlanmıştır. Bu eğitimler, gerçeğe en yakın koşullar altında yapıldığında etkili olur ve bu mankenler, gerçek insanı taklit eden boyut ve ağırlıkta üretilmiştir. 

LION kurtarma tatbikat mankeni, farklı senaryolar ve eğitim gereksinimlerine uyum sağlaması için, yetişkin bir insan boyutunda ve 3 farklı kilogramda üretilmektedir. Bu mankenler, tüm kurtarma faaliyetlerinde kullanılabilir. Ara kilogramlar için ise ağırlık yelekleri opsiyonel olarak tedarik edilebilir.

Zorlu koşullara uygun, kanvas kumaş ile kaplı olan LION kurtarma mankenleri, her türlü hava koşulunda ve çevrede kullanılabilir. 

Opsiyonel olarak ses kutusu ile sunulan bu mankenler, kurtarma eğitimini daha gerçekçi hale getirir. Ses kutusuna kaydedilen yardım çağrısı, mankenin bulunduğu noktadan çalınır ve eğitim daha etkileyici ve gerçekçi bir hale gelir. Böylece kurtarma ekipleri gerçek bir operasyonda olduğunu hisseder. Eğitim sırasında, stres altında çalışmayı öğrenmek ve gerçek senaryoda sakin kalabilmek için LION kurtarma tatbikat mankeni mükemmel bir araçtır.

Gerçekçi kurtarma senaryoları için tasarlanmış LION tatbikat mankenleri, kurtarma eğitimlerinde verimlilik ve gerçekçiliği arttırır.